نحوه استفاده از ورمی کمپوست در گیاهان خود
5 (1)

نحوه استفاده ورمی کمپوست ورمیران

یک گلدان پر از ورمی کمپوست غنی در دستان خود دارید. حالا شما با آن چه کار می کنید؟ اکنون نحوه استفاده از ورمی کمپوست را برای گیاهان خود با هم بیاموزیم.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 5 دقیقه

اگر بسیاری از شما که به دنیای پرهیجان پرورش کرم وارد شده و اکنون سطل آشغال پر از ورمی کمپوست غنی و زرق و برق دار (طلای باغ) یا کمپوست کرم دارید. اخیراً، من اصطلاح “ورمی کمپوست” را بجای ریخته گری استفاده می کنم، زیرا کمپوست کرم فقط بخشی از آنچه شما از سطل کرم خود برداشت می کنید، است.

نحوه استفاده از ورمی کمپوست در گیاهان خود
نحوه استفاده از ورمی کمپوست در گیاهان خود

شرکت های تجاری به نوعی موفق به جدا کردن “کمپوست کرم خالص” از بقیه کمپوست ها می شوند. اینکه چگونه آنها موفق به بیرون کشیدن آن می شوند، برای من رمز و راز است. آنچه من می دانم وقتی من و شما كرم پرورش می دهیم تا قطعات آشپزخانه خود را كمپوست كنیم، در نهایت با کمپوست خالص مواجه نخواهیم شد.

در ادامه، بگذارید بگوییم که اکنون محصولات (مدفوع کرم و همه و همه) را برداشت کرده اید. حالا شما با آن چه کار می کنید؟ ممکن است مدتها قبل از امروز متوجه شده باشید که در مقایسه با مقدار کمپوست حاصل از انبوه کمپوست خارج از منزل ، ورمی کمپوست کمتری برای کار دارید. این همینطور است که باید باشد؛ این فقط به این معنی است که شما می خواهید در مورد نحوه پخش کالاها به اطراف کمی انتخاب کنید.  

به جای اینکه فقط آن را به طور تصادفی در باغ و گلخانه خود پخش کنید. می خواهید ورمی کمپوست خود را برای گیاهانی تهیه کنید که در آن زمان بیشترین نیاز به تغذیه را دارند. خبر خوب این است که برای این که گیاهان از مزایای آن بهره مند شوند، کمی ورمی کمپوست زمان زیادی طول می کشد تا توسط گیاه تغذیه شود.

به عنوان یک افزایش رشد بذر

ورمی کمپوست یک اصلاحیه فوق العاده برای شروع رشد بذر است، زیرا غنی از مواد مغذی است و به رشد گیاهان جوان کمک می‌کند. اگر شما به کاشت دانه در داخل خانه مشغول هستید، به سادگی کمی vermicompost به اضافه دانه کافیست. برای کاشت بذر در فضای باز، فقط آن را در امتداد سوراخ هایی که برای بذرهای خود حفر کرده اید بپاشید.

به عنوان یک اصلاح کننده با کیفیت بالا

زمان مورد علاقه من برای افزودن اصلاحات خاک که دارای ارزش غذایی بالایی هستند، در حالی است که گیاهان به طور فعال در حال رشد هستند. نه اینکه من زمان دیگری نباید اینکار را انجام داد، اما این زمانی است که بیشترین نیاز برای گیاهان پیدا می کنم. در طول بهار، تابستان و پاییز، نیز می توانند از ویژگی های عالی نگهداری آب ورمی‌کمپوست استفاده کنند.

برای استفاده از طلای باغ خود به عنوان روکش برتر، فقط آن را روی خط قطره هر گیاه اضافه کنید. خط قطره در اطراف محیط گیاه است که از طولانی ترین شاخه های بیرون شروع می شود. آن را به گونه ای تصور کنید که گویی شخصی در بالای گیاه یا درخت قرار دارد و در حال پاشیدن آب بر روی شاخه ها است – خط قطره ای همان محلی است که آب از آن می چکد و روی زمین اطراف گیاه (یا درخت) قرار می گیرد. ریشه های ریز موجود در این منطقه مقدار زیادی آب و تغذیه مصرف می کنند.

ورمی کمپوست و گیاهان خانگی

گیاهان خانگی یک گیرنده ورمی کمپوست ایده آل است زیرا شما می توانید این افراد را در طول سال اصلاح کنید. مقدار کمی خاک گلدان را از گلدان گیاه خارج کرده و مقداری ورمی کمپوست جایگزین کنید. 1/4 تا 1/2 اینچ را درون گلدان بپاشید تا خاکی که بیرون آورده اید جایگزین شود. این معالجه کوچک را هر یک ماه در میان انجام دهید و گیاهان خانگی خود را از دست شما می خورند (و احتمالاً قبلاً چنین کاری نکرده بودند).

نحوه افزودن ورمی کمپوست به گیاهان

افزودن ورمی کمپوست به گیاهان، مواد مغذی را برای آنها فراهم می کند که به رشد و شکوفایی آنها کمک می کند! کمپوست ماده آلی تجزیه شده ای مانند برگ و ضایعات مواد غذایی است. افزودن ورمی‌کمپوست به خاک با ایجاد فضای هوای بیشتر بین ذرات، زهکشی بهتری ایجاد می کند و باعث بهبود بافت و سلامت آن می شود. همچنین کرم های خاکی را به خود جلب می کند، محیطی سالم برای گل و سبزیجات شما ایجاد می کند. شما می توانید از چند طریق به گیاهان خود کمپوست اضافه کنید، از جمله آبیاری آنها با چای کمپوست، اصلاح خاک با کمپوست، حفر سوراخ های کمپوست و استفاده از کمپوست به عنوان مالچ. همه این روش ها باعث بهبود کیفیت خاک باغ شما می شوند.

کمپوست ارگانیک و با کیفیت بالا را انتخاب کنید.

 اگر وقت، مکان و مواد لازم برای تهیه کمپوست خود را ندارید ، می توانید ورمی کمپوست را خریداری کنید. با این حال، شما باید با دقت انتخاب کنید زیرا برخی از کمپوست ها حاوی فاضلاب انسانی، داروها و حلال ها هستند. به دنبال کمپوست ارگانیک و با کیفیت باشید که شامل قالب برگ ، ضایعات حیاط و کود حیوانی باشد.

کیف را نیز احساس کنید، باید سبک، کرکی و بوی خاکی باشد. از خرید کمپوست سنگین، احساس شن و ماسه یا بوی آمونیاک خودداری کنید.

برای انتخاب کمپوست به فروشگاه خاک مراجعه کنید تا قبل از خرید بوی آن را حس کنید. با این حال می‌توانید از سراسر کشور نسبت به سفارش ورمی کمپوست اقدام کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *