ورمی کمپوست به عنوان اصلاحیه خاک
0 (0)

ورمی کمپوست به عنوان اصلاحیه خاک ورمیران

ممکن است شنیده باشید که ورمی کمپوست به عنوان اصلاحیه خاک موجود در باغ، باغچه یا گلدان شما را بسیار عالی می کند.. اما علت این ویژگی عالی از که روی مدفوع کرم بدست می‌آید چیست؟ و کرم چطور خاک را غنی و اصلاح می کند؟

برای یافتن پاسخ اکنون همراه ما باشید.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 3 دقیقه

کاملاً ممکن است تا زمان شروع باغبانی کرم ها جایی در کنار رودهای محل شما در لیست علاقه مندی خود داشته باشند. 

یعنی: می خواهم فقط یک لحظه وقت بگذارم تا ببینم آیا نمی توانم شما را وادار کنم که نزدیک رودخانه تکان های قرمز بسیاری می بینید.

همنیطور است کرم های قرمز بسیاری میتوانید در نواحی شمالی کشور در خاک ببنید.

ریخته‌گری کرم کارهای شگفت انگیزی برای خاک (و گیاهان) انجام می دهد و تا آنجا که اصلاحات خاک انجام می شود، در بالای خط قرار دارد. آنها دارای قدرت پنج برابر نیتروژن از سطح خاک خوب هستند. هفت برابر مقدار پتاس؛ و یک و نیم برابر کلسیم.

ورمی کمپوست به عنوان اصلاحیه خاک
ورمی کمپوست به عنوان اصلاحیه خاک

ورمی کمپوست چیزی اضافی به خاک می آورد

ورمی کمپوست به عنوان اصلاحیه خاک را مورد بررسی قرار داده ایم. کمپوست سنتی و کمپوست ورمی، هم مواد آلی را تجزیه می کند و هم محصول گیاهی کاملی را برای باغ فراهم می کند. اما کرم ها چیز کمی اضافی به میز می آورند – به طور قابل توجهی میکروارگانیسم‌ها، آنزیم‌ها، هوموس و محرک های گیاهی مفیدتر از کمپوست منظم است.

فرآیند این مواد مغذی را به صورت آهسته رهش ارائه می دهد و برای مدت زمان طولانی تری در دسترس هستند. “موجود” به این معنی که مواد مغذی ریخته گری به راحتی توسط گیاهان جذب می شوند زیرا محلول در آب هستند. ریخته گری کرم ها توانایی های خاک، اتصال و نگهداری آب بالاتری را ارائه می دهند. همچنین هوادهی ، تخلخل و خصوصیات ساختاری عالی. همه این موارد ، بافت خاک شما را نیز بسیار بهبود می بخشد.

البته، کرم ها در توده های سنتی کمپوست وجود دارند و به تجزیه مواد آلی کمک می کنند – بنابراین در آنجا نیز ریخته گری می کنید. اما پرورش واقعی کرم ( کمپوست سازی ورمی ) در ظرفی مناسب برای این منظور انجام می شود. پرورش کرم در سیستم بسته خود محصول نهایی را تشدید می کند ، بنابراین شما به طور عمده یک اصلاحیه خاک بسیار شارژ دارید.

پرورش کرم یک راه حل مناسب برای افرادی است که در آپارتمان ها یا آپارتمان های مسکونی زندگی می کنند و دوست دارند یک دسته کمپوست داشته باشند اما اتاق ندارند. این یک سیستم کمپوست قابل حمل است که برای هر کسی در هر شرایط زندگی قابل انجام است. شما کرم ها را در یک ظرف یا سطل به اندازه یک جعبه نگهداری می کنید ، که باعث می شود حیاط یا محوطه باغ بزرگی غیر ضروری باشد. در واقع ، شما حتی می توانید یک مزرعه کرم را در داخل خانه نگه دارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *